CUKSIK Najsłodszy kot

CUKSIK najsłodszy kot

08 KWIECIEŃ 2022 r.

PIERWSZA WIZYTA

CUKSIK Najsłodszy kot. Cuksik to kot żyjący na wolności w małej miejscowości Łabusz pod Koszalinem. Mimo, że jest kocurem nie radzi sobie zbyt dobrze. Nie jest waleczni nie potrafi zębami i pazurami torować sobie drogi w życiu. Często jest głodny, brak bezpiecznej kryjówki powoduje, że często jest chory. Na szczęście spotyka na swojej drodze dobrego człowieka, który zaczyna go oswajać i dokarmiać. Po pewnym czasie udaje się go złapać i przywieźć do weterynarza. Cuksik ma problemy oddechowe, powiększony brzuch, bardzo często sika, a w moczu widoczna jest krew.

Podczas pierwszej wizyty w naszym gabinecie wykonujemy pełną diagnostykę: badanie moczu, krwi, USG oraz RTG. Stwierdzamy przewlekły katar koci oraz chorobę dolnych dróg moczowych (FLUTD). Cuksik na czas leczenia zamieszkał w Hospicjum dla Kotów.

kot_cuksik_badanie
DIAGNOZA: Katar koci, FLUTD

25 KWIECIEŃ 2022 r.

DRUGA WIZYTA

Podczas kolejnej wizyty stwierdziliśmy poprawę stanu zdrowia Cuksika. Katar ustąpił, a krew w moczu przestała się pojawiać. Niestety na skórze Cuksika pojawiły się swędzące zmiany. Podejrzewając grzybicę pobraliśmy zeskrobinę do badania w kierunku grzybicy i ektopasożytów.

CUKSIK Najsłodszy kot

cuksik_kot_grzybica

03 maj 2022 r.

TRZECIA WIZYTA

Badanie hodowlane pobranej zeskrobiny wykazało obecność dermatofitów (grzybica). Zaleciliśmy kąpiele w cieczy kalifornijskiej oraz podanie metafilaktyczne szczepionki przeciwko Microsporum.

30 maj 2022 r.

KASTRACJA

Po ustabilizowaniu stanu zdrowia Cuksik został wykastrowany. Przed zabiegiem wykonaliśmy także pełny zestaw badań: krwi, moczu i kału. Po kastracji Cuksik zamieszkał w domu tymczasowym, gdzie będzie czekał na stały domek. Jeden z ciekawszych kotów – kot Sfinks.

kot_cuksik

01 SIERPIEŃ 2022 r.

KONSULTACJA

Cuksik nie dogaduje się z innymi kotami i psem w domu tymczasowym 🙁 Ze stresu wydrapuje sobie rany…

Pilnie poszukujemy dla niego stałego miejsca do życia. Aby mu w tym pomóc nasza Fundacja postanowiła objąć go dożywotnią bezpłatną opieką weterynaryjną… Czekamy

CUKSIK Najsłodszy kot

01 WRZESIEŃ 2022 r.

STAŁY DOM

Udało się! Cuksik już w nowym domu. Ma wspaniałych, młodych i mądrych opiekunów. Naprawdę nie mógł lepiej trafić. Po okresie adaptacji Cuksik pojawiła się w naszym gabinecie.  Rozmawiamy o diecie i prawidłowej pielęgnacji Cuksika, który teraz nazywa się BIBI.  Czekamy na zdjęcia z nowego domu

cuksik_nowy_dom

Fundacja Vet-Alert walczy o to, by każdy kot miał szansę na godne życie. Przekazując 1,5% podatku na rzecz fundacji, pomagasz nam nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Twoje wsparcie oznacza:

  • Leczenie i opiekę weterynaryjną dla chorych i potrzebujących kotów.
  • Ratunek życia i szansę na lepszy byt dla zwierząt w potrzebie.
  • Walka z okrucieństwem i zaniedbaniem zwierząt.

Jak przekazać 1,5% podatku?

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT, w rubryce „Organizacja pożytku publicznego” wpisz numer KRS Fundacji Vet-Alert: 0000559333.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content