dżudi kamienie w pęcherzu moczowym

DŻUDI kamienie w pęcherzu moczowym

5 wrzesień 2022 r.

PIERWSZA WIZYTA

Dżudi kamienie w pęcherzu moczowym. Opiekunka zauważyła, że kotka często odwiedza kuwetę i oddaje małe ilości moczu, czasem z domieszką krwi. Zdarzyło jej się także załatwić poza kuwetą. Oddawanie moczu wydawało się być bolesne, gdyż kotka często przy tym miauczała.  W ciągu kilku tygodni kotka schudła i straciła zainteresowanie zabawą. Po badaniu klinicznym, pobraliśmy mocz i krew , a po otrzymaniu wyników wykonaliśmy badanie rentgenowskie.

Kotka_Dżudi_RTG
DIAGNOZA: kamica pęcherza moczowego

15 WRZESIEŃ 2022 r.

DRUGA WIZYTA

Zmieniliśmy Dżudi dietę, wprowadziliśmy leczenie farmakologiczne oraz suplementy zakwaszające mocz. Niestety mimo tego stan kotki się nie poprawił, a kamienie nie uległy zmniejszeniu. Podjęliśmy decyzję o leczeniu operacyjnym. Poznaj 5 sposobów na zapalenie pęcherza moczowego u psa. 

dżudi kamienie w pęcherzu moczowym

kotka-dżudi

19 wrzesień 2022 r.

OPERACJA

Podczas zabiegu operacyjnego usunęliśmy kotce dwa kamienie z pęcherza moczowego oraz wypłukaliśmy dużą ilość zalegającego w pęcherzu moczowym piasku. Zabieg przebiegł bez komplikacji, a Dżudi szybko się wybudziła. Pobrane z pęcherza kamienie przekazaliśmy do laboratorium. Dżudi kamienie w pęcherzu moczowym – problem rozwiązany.

kamienie_moczowe_dżudi

29 wrzesień 2022 r.

USUNIĘCIE SZWÓW

Usunęliśmy Dżudi szwy. Rana zagoiła się bardzo dobrze. Kotce wrócił apetyt i nawet przybrała na wadze. Badanie laboratoryjne kamienia wykazało, że jest on zbudowany z fosforanu amonowo magnezowego w 60% oraz ze szczawianu wapnia w 40%. Zaleciliśmy podawanie kotce karmy wyłącznie wilgotnej oraz dopajanie. Zobacz jak pomagamy podopiecznym Fundacji Vet-Alert, dzięki wpłatom z 1,5% podatku.

kotka_dżudi

Dżudi Kamienie W Pęcherzu Moczowym

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content