Kot KAJTUŚ złamany mostek

Kot KAJTUŚ złamany mostek

05 kwiecień 2022 r.

PIERWSZA WIZYTA

Kot KAJTUŚ złamany mostek. Kot Kajtuś trafił do naszego Gabinetu Weterynaryjnego, w którym zapewnialiśmy opiekę weterynaryjną potrzebującym zwierzętom (gabinet został wykreślony z powodu nieprowadzenia go dla zysku).

Kajtuś przybłąkał się do gospodarstwa rolnego położonego nieopodal Koszalina i zaniepokoił gospodarzy swoją zdeformowaną klatką piersiową i wychudzeniem. Poza tym kotek był bardzo kontaktowy i wdzięczny, więc postanowili mu pomóc.

Podczas pierwszej wizyty wykonaliśmy RTG klatki piersiowej, podstawowe badanie krwi (morfologia i biochemia) oraz testy w kierunku FeLV i FIV.

Na zdjęciu rentgenowskim widoczna była deformacja w postaci odłamania wyrostka mieczykowatego mostka. Zmiana nie była bolesna, na skórze nie było widocznych obrażeń.

Uznaliśmy, że jest to zmiana wrodzona lub stary uraz.

test felv/fiv
DIAGNOZA: WRODZONA DEFORMACJA MOSTKA,
KATAR KOCI

06 KWIECIEŃ 2022 r.

KASTRACJA

Po uzyskaniu prawidłowych wyników badania krwi Kajtuś został zakwalifikowany do zabiegu kastracji. Testy FeLV i FIV okazały się negatywne.

Kastracja przebiegła szybko i sprawnie, a na zniekształcony mostek założyliśmy dodatkowo opatrunek usztywniający.

Dobę po zabiegu Kajtuś wrócił do Kociego Azylu.

Kot KAJTUŚ Złamany Mostek

20 KWIECIEŃ 2022 r.

KATAR KOCI

W ostatnich dniach u Kajtusia rozwinęły się objawy kociego kataru. Trafił do nas z bulgocącym nosem i załzawionymi oczami. W jamie ustnej: na dziąsłach i języku pojawiły się nadżerki. 

Zapadła decyzja o konieczności hospitalizacji do czasu ustąpienia najpoważniejszych objawów. Okazało się także, że na Kajtusia czeka bezpieczny dom tymczasowy, w którym będzie miał zapewnioną rekonwalescencję.

26 KWIECIEŃ 2022 r.

KONIEC HOSPITALIZACJI

Kajtuś wyleczony, odrobaczony i odkarmiony wyrusza do swojego domu tymczasowego. Po trzech tygodniach rekonwalescencji wróci do nas na szczepienie i czipowanie.

Mamy nadzieję, że w tym czasie znajdzie swój stały domek, w którym obdarzy miłością wszystkich domowników.

25 MAJ 2022 r.

SZCZEPIENIE

Kajtuś jest już zdrowy, więc możemy dokończyć profilaktykę. Zaszczepiliśmy go trójskładnikową szczepionką przeciwko wirusowemu zapaleniu nosa i tchawicy, kociemu calciwirusowi oraz panleukopenii. Myślimy, że po około dwóch tygodniach będzie mógł zamieszkać w stałym domu.

31 lipiec 2022 r.

WIZYTA KONTROLNA

Kajtuś mieszka już w nowym domu 🙂 Dzisiaj przyjechał po odbiór książeczki zdrowia oraz do zaczipowania. Dane Kajtusia umieściliśmy w bazie danych, żeby w razie zaginięcia mógł szybko wrócić do domu.

Kot KAJTUŚ złamany Mostek

Fundacja Vet-Alert walczy o to, by każdy kot miał szansę na godne życie. Przekazując 1,5% podatku na rzecz fundacji, pomagasz nam nieść pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content